Teak Birma -galeria

Nazwy handlowe: Teak
Podobne drewno:
Afrormosia
Pochodzenie:
Azja Południowo-Wschodnia
Zastosowanie: z teaku robi się pokłady jachtów i wykończenia jednostek pływających. Drewno to świetnie nadaje się też na zewnętrzną stolarkę wykończeniową i na wyroby do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienki, sauny czy kuchnie. Nie tylko nie chłonie wilgoci i jest odporne na gnicie oraz pleśnienie, ale również nie przyjmuje zanieczyszczeń i dlatego łatwo utrzymać je w czystości. Poza tym wyroby z teaku mają bardzo stabilne parametry kurczliwości i pęcznienia – raz ustabilizowane, utrzymują się przez bardzo długi czas.
Właściwości: Świeże drewno teakowe ma piękną złocisto – miodową barwę, z wyraźnymi, prawie czarnymi pasmami i wydziela przyjemny zapach. Z czasem kolor ten ciemnieje i robi się bardziej brązowy.
Obróbka: Piłowanie: średnio trudne, ze względu na wysoką zawartość krzemu zalecane narzędzia stellitowe, suszenie: powolne, klejenie: średnio trudne, wymaga odtłuszczenia zbijanie: dobre, zalecane nawiercanie. Teczyna jest bardzo odporna na traktowanie jej jakimikolwiek lakierami, bejcami i innymi środkami pielęgnacyjno – ochronnymi.
Dostępne grubości: 27mm, 52mm