Doussie-galeria
Nazwy handlowe: Doussié, Afzelia
Pochodzenie: Afryka Wschodnia i Zachodnia
Zastosowanie: Właściwości doussie wykorzystywane są w różnych dziedzinach. Drewno używane jest w przemyśle stoczniowym, stolarstwie, meblarstwie, a nawet w sporcie. Dzięki niezwykłej wytrzymałości materiału z surowca wykonywane są nawierzchnie w obiektach sportowych, które narażone są na bardzo silne obciążenia. Doussie służy zawodnikom m.in. na olimpijskim torze rowerowym w Munich w Bawarii.Oczywiście drewno doussie ze względu na swoje właściwości idealnie nadaje się do produkcji podłóg drewnianych. Ze względu na swoją stabilność i wytrzymałość powierzchnie z tego surowca świetnie sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach: salonach, kuchniach, przedpokojach, a nawet w łazienkach. Bez obaw możemy je kłaść w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Co ważne - doussie może być wykorzystywane także w przypadku zastosowania instalacji ogrzewania podłogowego.
Właściwości:  Biel drewna Doussie jest w blado-słomkowym kolorze niezbyt wyraźnie oddzielony od Twardzieli. Twardziel ma kolor łososiowy, lekko brązowy, ale po ekspozycji na światło utlenia się do kolorów czerwono-miodowo-brązowych. Słój jest nieregularny, włókna często skręcone, ale tekstura raczej gładka.
Obróbka: na ogół łatwe w obróbce wszystkimi narzędziami. Jednakże, ze względu na zawartość substancji oleistych, barwienie może być problematyczne.
Dostępne grubości: 28mm ,52mm