Cedr Kanadyjski- galeria
Cedr Kanadyjski- galeria

Nazwy handlowe: Western Red Cedar (Thuja plicata)
Pochodzenie:Ameryka Północna ,Północno - Zachodnim Wybrzeżu Pacyfiku i w lasach deszczowych części centralnej stanu Kolumbia Brytyjska w Kanadzie.
Zastosowanie:  Z drewna Cedru czerwonego produkuje się między innymi takie wyroby jak : deski fasadowe i tarasowe , klejone lub lite bale używane jako elementy ścian , słupy , boazerie , elementy płytowe i profilowe , instrumenty muzyczne , gonty i wiele innych. Natomiast odpady tartaczne
stanowią poszukiwany surowiec dla przemysłu papierniczego , gdzie ze względu na doskonałą budowę morfologiczną włókien cedru służą do produkcji specjalnych materiałów papierniczych.
Właściwości i obróbka: Biel - kolor biały do biało-żółtego , grubość 2-4 cm, zwykle usuwany podczas obróbki.
Twardziel - kolory od słomkowego do różnych odcieni różu lub brązowo-czerwonego. Używane w warunkach atmosferycznych bez zabezpieczenia zmienia kolor na szary lub szaro-brązowy. Drewno twardzieli jest prostosłoiste o jednorodnie szorstkiej strukturze , nie zawiera żywic ani substancji oleistych , charakteryzuje się specyficznym , słodkawym aromatem. Drewno cedrowe jest doskonałym materiałem do zastosowania w miejscach o zmiennych warunkach wilgotnościowych takich jak: dachy , elewacje , ogrody oraz wszędzie tam gdzie stabilność wymiarowa , mała podatność na paczenie i krzywienie , wodoodporność ma istotne znaczenie. Jest najlepszym izolatorem pomiędzy innymi, powszechnie dostępnymi, gatunkami iglastymi nie wspominając o takich materiałach jak cegła , beton , stal.
Dostępne grubości: 50mm